هواپیمای فوق سبک شخصی
2017-11-25
اطلاعیه
2017-12-07

شرایط آموزش

شرایط آموزش:

دوره آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک شخصی برای افرادی مناسب می باشد که قصد خرید هواپیمای شخصی را دارند و یا اینکه قصد دارند پس از اخذ گواهینامه با اجاره هواپیما به پرواز تفریحی بپردازند. این گواهینامه بین المللی می باشد.

حداقل سن جهت آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک شخصی 18 سال و مدرک تحصیلی حداقل دیپلم می باشد. متقاضیان می بایست ابتدا با تکمیل مدارک ذیل و  مراجعه به آموزشگاه خلبانی پرواز اقدام به ثبت نام نمایند.

در صورتی که سن متقاضی هنوز به 18 سال نرسیده باشد (16 یا 17 سال) می تواند با رضایت نامه محضری والدین در آموزشگاه ثبت نام کند و دوره را به اتمام برساند بدیهی است در این صورت زمانی می تواند گواهینامه را اخذ کند که به سن 18 سالگی رسیده باشد.

 

مدارک مورد نیاز :

تکمیل فرم قرارداد و فرم عضویت

تصویر صفحه اول شناسنامه

تصویر کارت ملی

تصویر آخرین مدرک تحصیلی

تصویر کارت پایان خدمت دوره ضرورت

6 قطعه عکس 4*3

اسکن موارد بالا بر روی CD

کلیه مدارک بالا باید بر روی برگ A4 باشد و از هر کدام 3 سری تهیه شود.

 

مراحل ثبت نام:

مراجعه به آموزشگاه جهت دریافت فرم های ثبت نام

تکمیل مدارک مورد نیاز

واریز وجه و ثبت نام اولیه

معرفی نامه جهت مدیکال پزشکی و تشکیل پرونده حراستی

گذراندن کلاس های گراند

موفقیت در آزمون های تئوری

معرفی به عملیات جهت گذراندن پروازها

معرفی به سازمان جهت معرفی خلبان منتخب جهت چک دانشجو برای اخذ گواهینامه

در صورت کسب نمره قبولی صدور گواهینامه

 

 

 

 

هزینه دوره :

هزینه دوره عمومی 150 میلیون ریال می باشد. که جهت ثبت نام می بایست حداقل 40 میلیون ریال ابتدای قرارداد واریز گردد و مابقی به وصورت  شارژدوره ای (هر 10 ساعت پرواز مبلغ 30 میلیون ریال واریز ) و یا به صورت چک (5 فقره چک به مبلغ 22 میلیون ریال) تاریخ چک ها به فواصل یک ماهه و اولین چک به تاریخ دوماه بعد از اولین واریزی . در صورت واریز به صورت نقدی تخفیف داده می شود.

هزینه دوره خصوصی 170 میلیون ریال می باشد که برای شروع دوره باید حداقل 60 میلیون ریال ابتدای قرارداد واریز گردد. و مابقی مانند دوره عمومی به دو صورت شارژ دوره ای و یا چک امکانپذیر می باشد.

جهت ثبت نام مدیکال پزشکی نیز باید مبلغ 500 هزار ریال واریز گردد.

هزینه خرید کتاب ، لباس فرم ، هزینه های مدیکال پزشکی و آزمون نهایی جهت صدور گواهینامه بر عهده دانشجو می باشد.

در صورت ثبت نام و واریز وجه اگر مدیکال پزشکی یا تشکیل پرونده حراستی با مشکل مواجه شود هزینه اولیه مسترد می گردد.

 

مدت دوره :

دوره های عمومی PPL حدودا هر سه ماه یکبار تشکیل می گردد و مدت زمان هر دوره حدودا 8 ماه تا یکسال می باشد. حد نصاب هر کلاس عمومی 9 نفر می باشد.و کلاس های خصوصی یک تا سه نفره می باشد.  این دوره شامل 60 ساعت کلاس تئوری (کلاس گراند) و 40 ساعت پرواز عملی می باشد. که پس از گذراندن دوره یک نفر خلبان منتخب از سازمان هواپیمایی کشوری جهت چک دانشجویان معرفی می گردد و در صورت اخذ نمره قبولی گواهینامه بین المللی هواپیمای شخصی فوق سبک دو نفره صادر می گردد.

دوره های عمومی CPL  سالیانه یکبار تشکیل می گردد و مدت زمان هر دوره حدودایکسال الی 18 ماه می باشد. حد نصاب هر کلاس عمومی15 نفر می باشد.و کلاس های خصوصی یک تا سه نفره می باشد.  این دوره شامل 60 ساعت کلاس تئوری (کلاس گراند) و 110 ساعت پرواز عملی می باشد. که پس از گذراندن دوره یک نفر خلبان منتخب از سازمان هواپیمایی کشوری جهت چک دانشجویان معرفی می گردد و در صورت اخذ نمره قبولی گواهینامه بین المللی هواپیمای شخصی فوق سبک دو نفره صادر می گردد.

بعد از گذراندن دوره PPL شخص فقط می تواند با هواپیما به تنهایی پرواز کند و در صورتی که بخواهد یک نفر را با خود به پرواز ببرد باید حداقل 80 ساعت پرواز انجام داده باشد.و اگر شخصی بخواد از یک شهر به شهر دیگر برود باید دوره CPL را نیز بگذراند تا بتواند پرواز های ناوبری را انجام دهد.

تذکر :

این دوره آموزش پیش نیاز هیچ دوره ای(خلبانی هواپیمای مسافربری) نمی باشد و فقط مختص هواپیماهای شخصی می باشد. و با این گواهینامه نمی توان کسب درآمد کرد و صرفا جهت تفریح و پرواز شخصی می توان استفاده نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.